FashionPhilosophy Fashion Week Poland, to największe wydarzenie modowe w Polsce. Odbywa się ono cyklicznie w Łodzi, mieście, które zyskało już miano Polskiej stolicy mody!

Dzięki Fashion Week, Łódź otrzymała już wiele wyróżnień i nagród. Redakcja magazynu Twój Styl wyróżniła Fashion Week, jako „Miasto Doskonałe 2010”. Redakcja magazynu „Aktivist”, wyróżniła jako „Event roku 2010” a redakcja ELLE, przyznała Fashion Week Poland nagrodę „Elle Style Awards 2009” w kategorii „Największe Wydarzenie w Modzie”.  W 2011 Plebiscyt HERO także docenił Fashion Week, jako wydarzenie roku! Natomiast Gazeta Wyborcza wyróżniła i nagrodziła to modowe wydarzenie tytułem „Łódz Sukcesu”.

Fashion Week Poland, to przede wszystkim pokazy mody uznanych  w świecie mody projektantów DesignerAvenue, jak też pokazy mody offowej oraz debiutanckie prezentacje młodych, początkujących projektantów. Kolekcje na sezon jesień-zima 2012/2013 oprócz rodzimych projektantów, zaprezentowały też takie nazwiska jak Anette Gortz, niemiecka projektantka tworząca damską modę z nutką rokowego zacięcia, Nuno Gama, portugalski projektant oraz Liudmila Tarakanova znana projektantka z Białorusi.

Oprócz pokazów w ten wielki weekend mody, odbyło się też wiele innych, cennych imprez modowych takich jak prezentacje w showroomach, prezentacje marek i firm odzieżowych a także szkolenia. Jak co roku odbyły się też liczne wystawy fotografii mody oraz przegląd filmów właśnie modą inspirowanych. Mogliśmy oglądać, podziwiać oraz nabyć piękne, nietuzinkowe projekty młodych twórców m.in. biżuterii i modowych dodatków, co zawsze cieszy się ogromną popularnością!

W wiosennej edycji Fashion Week miała miejsce gala finałowa konkursu dla Projektantów Ubioru „Złota Nitka”, którą w tym roku zdobył Andrzej Fober, dyrektor  MSKPU, natomiast w edycji jesiennej  Fashion Philosophy, odbędzie się finał konkursu dla projektantów mody inspirowanej ekologią i recyklingiem oraz Gala ASP.

Każda edycja Fashion Week to publikacje w prasie, internecie, wiele relacji w radio i telewizji. Polska redakcja Elle zainspirowana Łódzkim tygodniem mody, dwa razy do roku wydaje specjalny dodatek Elle Polska Moda. W tym roku na Fashion Week przybyło około 500 przedstawicieli mediów polskich, z Nowego Jorku, Portugalii oraz ekipa Fashion TV!

Fashion Week Poland oprócz rodzimych projektantów i wszelkich branż modowych, przyciąga również światowej sławy gości, tj.Patrizia Gucci, Kenzo, Agatha Ruiz de la Prada, czy Diane Pernet. W tym roku, po raz kolejny Fashion Week odwiedzili liczni przedstawiciele światowych tygodni mody, między innymi  z Wiednia, Lizbony czy Białorusi.

Nie można nie wspomnieć o niezliczonym gronie polskich gwiazd, blogerów, stylistów i zagorzałych miłośników mody street. Fashion Week, to bowiem wielkie wydarzenie dla wszystkich tych, dla których moda to inspiracja i przepis na życie.

Wydarzenie Fashion Philosophy Week, podczas pięciu dni  przyciągnęło tysiące gości dziennie. Mogliśmy delektować się ogromem pokazów i wydarzeń modowych, na które czekali  wszyscy fascynaci i miłośnicy mody. Każdego dnia mogliśmy podziwiać i czerpać inspirację nie tylko z pokazów ale też z tych cudownie wyglądających gości  Fashion Week, którzy przyciągali spojrzenia i wzbudzali nie mały podziw i zachwyt wśród otoczenia ale i fotografów!

To wielkie modowe wydarzenie, mimo że zakończyło się dosłownie kilkadziesiąt godzin temu, zawsze pozostawia niemały niedosyt i sprawia, że już dziś z niecierpliwością czekamy na jego jesienną edycję. Dzięki Fashion Week Poland, przez pięć intensywnych dni  mogliśmy poczuć się bliżej wielkiego świata nieocenionej i wiecznie nieodkrytej do końca mody!

Do zobaczenia jesienią!