Falbanki to jeden z najbardziej kobiecych elementów stroju. Sukienka, spódnica czy bluzka z rozwianymi na letnim wietrze falbanami, to miły dla oka i romantycznej duszy widok. Falbanki przywodzą na myśl dziewczęce marzenia i romantyczne randki.

Kojarzą się z tańcem flamenco, spódnicami miłośniczek stylu boho oraz magiczną suknią ślubną. Mimo, że tak naprawdę nigdy do końca nie przestały być modne, w tym sezonie na nowo zainspirowały projektantów i skusiły do eksperymentowania z tymi jakże subtelnymi detalami.

Drobne, miękkie, szerokie oraz usztywniane. Każda z falban ma swój nieodparty urok, ale także ważne zadanie do spełnienia! Efektowne podkreślenie walorów lub korygowanie mankamentów sylwetki, to oprócz niezaprzeczalnych cech ozdobnych falban, trudne zadnie do spełnienia.

Umiejętne zastosowanie potrafi dodać krągłości w biuście, uwypuklić płaską pupę, lub dodać krągłości zbyt chłopięcym biodrom. Falująca tkanina falban dodaje subtelności i dziewczęcego wdzięku każdej stylizacji. Wyłącznie od nas zależy jak ją wykorzystamy i jaka myśl towarzyszyć nam będzie w tworzeniu własnej stylizacji.

Jeszcze do niedawna falbany zazwyczaj ozdabiały rękawy bluzek, doły sukienek i spódnic, oraz dekolty. Chcąc uniknąć nudy i tego, co już było, w tym sezonie projektanci proponują nam coś bardziej oryginalnego. Figlarne marszczenia powędrowały więc na buty, torebki i wszelkie dodatki. Na sukienkach przekornie tną sylwetkę wzdłuż ciała, a o swojej delikatności chyba na chwilę zapomniały. Adoptują niemalże całą modowa wolną przestrzeń tkaniny i występują w najmniej przewidywalnych miejscach garderoby.

Jeśli więc marzą ci się falbany, w tym sezonie musisz zapomnieć o skromności i wykazać się pomysłowością i odwagą! Nie wystarczy już dziewczęco falująca wstążka przy rękawie, dziś zdecydowanie powinnaś postawić na coś więcej! Liczy się przede wszystkim rozmiar, ilość falban i nietypowe miejsce!  Zamiast więc drobnej falbanki na mankietach sukienki, może zdecydujesz się na przesycony model rodem flamenco?

Tak czy inaczej, skromnie czy odważnie i nowatorsko, nośmy falbanki! Bluzka, spódnica czy pastelowa sukienka jak żadna inna każde z nas, dodadzą romanycznego charakteru i dziewczęcej urody, która nigdy, bez względu na panujące trendy nie będzie passe!