Kolekcja Isabel Marant dla H&M jest jednym z największych wydarzeń modowych tego roku! Projektantka w wyjątkowym wywiadzie, opowiada nam o swojej pracy…

Isabel o swojej kolekcji dla H&M: – Projektuję dla wszystkich: dla kobiet w różnym wieku, młodych dziewczyn i ich matek, dla młodych babć i po raz pierwszy, właśnie we współpracy z H&M, dla moich przyjaciół mężczyzn, którzy zawsze prosili mnie o taką kolekcję. Zwykle instynktownie czuję, co się będzie dobrze sprzedawać. Nie potrafię tego wyjaśnić, ale zawsze tak się dzieje. I dokładnie takie samo przeczucie mam odnośnie tej kolekcji H&M.

Isabel o pojawieniu się kolekcji w sklepach: – Po sześciu miesiącach ciężkiej pracy z fascynacją obserwujemy, jak ubrania wreszcie docierają do sklepów. Jestem szczególnie podekscytowana tym, że pojawiają się jednocześnie na całym świecie. Kolekcja składa się ze śmiałych, ale normalnych ubrań z charakterem. Włożyłam w nią wiele wysiłku i mam nadzieję, że spotka się ona z sympatią ze strony klientów H&M.

Isabel o projektowaniu kolekcji: – Całemu projektowi towarzyszył ogromny entuzjazm i zamiłowanie do mody, które podzielamy z zespołem H&M. Wyjście poza strefę własnego komfortu i spróbowanie czegoś nowego było dla mnie bardzo emocjonujące. W tym przypadku było to stworzenie kompaktowej kolekcji na dużą skalę, dla dużej liczby odbiorców i w demokratycznych cenach. Dla projektantki, która lubi wyzwania, ale jednocześnie chce tworzyć codzienne ubrania dla zwykłych ludzi ten projekt był prawdziwym marzeniem.

Kolekcja Isabel Marant pour H&M już od 14-go listopada w dwóch sklepach w Polsce; Warszawa, ul. Marszałkowska oraz Kraków, Galeria Krakowska.