Oversize’owe kroje, zbyt duże koszule, spodnie z opuszczonym krokiem, wygodne klapki zamiast szpilek, luźne dzianiny miękko opływające zadbaną i wysportowaną sylwetkę, to tylko część dzisiejszej kluczowej garderoby każdej it-girl. Ten jakby odrobinę niedbały, jakże daleki od pedanterii look, absolutnie zdominował dawne „kobiece” stylizacje.

Co się zatem stało z modą? Zamiast szpilek dziś nosimy wygodne sneakersy a sportowa bluza stała się nam dużo bardziej potrzebna, niż porządnie skrojony, lecz mało komfortowy żakiet. Czy to możliwe że pokochałyśmy na dobre ten niewymuszony, lecz nadal seksowny look?

Nic w tym dziwnego. Dzisiejsze kobiety, znacznie różnią się od swoich matek czy babć. Nie pełnią już wyłącznie roli gospodyń domowych. Piastują wysokie stanowiska, pełnią role dyrektorów, kierowników ale też i matek własnych dzieci. Świat zwiększył tempo a wraz z nim i my. I mimo tego, że nadal pragniemy wyglądać idealnie i kobieco, nie mamy już ani czasu, ani ochoty starać się by wyglądać tak, jak chcieli by widzieć nas inni.

Dziś jesteśmy bardziej świadome i pewne siebie. Swojej wartości i seksapilu. Nie potrzebujemy już do tego ani szpilek, ani sukienek mini. Nasza pewność siebie jest tak ogromna, że nawet w wysłużonych dżinsach, dresowej bluzie i sportowych butach emanujemy pełnią kobiecości.

Rygorystycznie skrojona sylwetka konsekwentnie lansowana przez lata, wyraźnie złagodniała. Fasony obecnie są luźniejsze, tkaniny bardziej elastyczne a printy jakby niedbałe, od niechcenia. Świat mody zdecydowanie wrzucił na luz.

Najważniejsze w tym wszystkim jest oczywiście zachowanie odpowiednich proporcji. Swobodny sposób ubierania się nie powinien w żadnym wypadku kojarzyć się z niechlujstwem czy całkowitą abnegacją! Nawet w dresach nie możemy zgubić modnego i seksownego charakteru! Tajemnica tkwi w szczegółach. Dobierz garderobę do siebie. Do sportowych spodni dorzuć eleganckie baleriny i stylowy zegarek. Przełamuj style lecz nigdy nie pozwól na to, by ubranie zdominowało ciebie.

Za przykłady posłużyć nam tu mogą liczne ikony street style’u na całym świecie. To właśnie wygląd „zwykłych” dziewczyn z ulic Paryża, Londynu czy Nowego Jorku stał się kluczem do lokalnego i nowoczesnego dress codu. Jeżeli więc mielibyśmy szukać wskazówek jak powinien wyglądać ten styl, sięgnijmy po inspiracje zaczerpnięte właśnie z miejskich ulic.

Dzisiejszy wizerunek jest idealnym odzwierciedleniem dzisiejszego stylu życia. Sportowy i niezobowiązujący ale jednocześnie zmysłowy i zapewniający poczucie „bezpiecznego luzu”.

To taka nowoczesna klasyka. Z braku czasu i szacunku dla pieniędzy stawiamy na rzeczy praktyczne. Takie, które zdadzą egzamin w pracy jak i zaraz po niej, na zakupach czy spacerze z dzieckiem. Proste a zarazem modne zestawy z łatwością dostosują się niemalże do każdej sytuacji w ciągu dnia. A czy nie o to nam przecież tak naprawdę chodzi?

Kiedyś to ubrania dominowały nas, dziś jest odwrotnie! Stawiając na kilka dobrych, sprawdzonych, świetnie dobranych do siebie rzeczy idealnie „zrefreszujemy” swoja garderobę, pozbywając się zbytecznych, w efekcie i tak nie noszonych „niedzielnych” ubrań.

Jeżeli masz w szafie takie rzeczy a opisany styl nawiązuje do Ciebie, podziel się z nami pomysłem na różnorodne wykorzystanie jednego stroju w ciągu dnia! Wyślij zdjęcie z krótkim opisem na adres redakcji a chętnie je opublikujemy, pokazując że my też mamy swoje it-girl!