„Jesteśmy różne jesteśmy piękne” to wymowne hasło w myśl, którego powstały metamorfozy, które miałam przyjemność przeprowadzić w ostrołęckiej Galerii Bursztynowej, w salonie Quiosque.

Do metamorfoz zakwalifikowało się pięć fantastycznych, kompletnie różnych kobiet. Różnorodność sylwetek, rozmiarów, wieku, typów urody, skończywszy na kompletnie innej osobowości.  To cechy, które były mi niezbędne do pokazania pięciu zróżnicowanych, jakże innych sylwetek. Począwszy od rozmiaru 36, na 46 skończywszy.

Ta fantastyczna, modowa przygoda miała na celu pokazanie uczestniczkom projektu, jak i wszystkim innym kobietom tego, że niezależnie od rozmiaru garderoby, jaka gości w ich szafach, zawsze, za pomocą dobrze dobranej garderoby oraz świadomości jej wyboru, mogą wyglądać i czuć się fenomenalnie.

Dziewczyny przekonały się, że wchodząc nawet do jednego sklepu, są w stanie skompletować pełną garderobę. Nauczyły się komponowania ze sobą poszczególnych, pozornie niepasujących do siebie ubrań. Poznały tajniki dobierania dodatków takich jak chociażby biżuteria, która swoim blaskiem nie przyćmi, lecz jedynie podkreśli stylizację i jej charakter. Dowiedziały się, na co zwracać uwagę dobierając odpowiednie buty do stylizacji. I nie chodzi tu bynajmniej o kolor, lecz o ich styl czy fason.   

Dzięki metamorfozom;

·        Przełamałam stylistyczne zahamowania i uprzedzenia w doborze kolorów czy printów.

·        Pokazałam jak łączyć ze sobą różne style.

·        Pokazałam jak sprytnie chować mankamenty każdej sylwetki i jak podkreślać jej atuty.

·        Co i w jaki sposób warto podkreślać ubraniem.

·        Jak dobrać odpowiednią dla danej sylwetki długość i fason.

·        W jaki sposób, i z jaką łatwością pokazując atuty figury, odwrócić wzrok od mniej efektownych części sylwetki.

I co najważniejsze, że moda to nie wymóg czy podany schemat. Moda nie trzyma się żadnych ram i pomimo tego, że ciągle wmawia nam co jest modne a co nie, zawsze trzeba czuć się sobą i kierować własną osobowością.  Moda to zabawa i zawsze należy traktować ją z przymrużeniem oka J

Poznajcie zatem bohaterki naszych metamorfoz; Agnieszkę, Asię, Joannę, Jolę oraz  Małgosię, której waszym zdaniem zmiana była najbardziej spektakularna.