Kobieta. Ileż nas jest. I choć wiele nas łączy i wiele mamy wspólnego, to sporo jednak nas różni. A może bardziej właściwe tu słowo, to WYRÓŻNIA. Oczywiście każda z nas jest inna. Nie mówię tu rzecz jasna o charakterze czy osobowości ale o typie sylwetki. Chude jak patyki, krągłe jak jabłka, z dużą pupą, z małym biustem czy chociażby z biodrami jak seksowna Beyonce. To oczywiście najbardziej znane i potocznie przywoływane atuty naszego ciała. Nikt nie pisze o krótkiej szyi, ciężkich kostkach czy chociażby zbyt krągłych kolanach. A to naprawdę często niewielkie lecz kluczowe punkty do tego, by nie popełniać najprostszych błędów w stylizacjach.

Ktoś kiedyś podzielił nas na typy figur. Jest ich sporo i przeważnie każda z nas znajdzie tam swój  sylwetkowy odpowiednik. Czasami mniej  a czasami bardziej trafnie. Tak czy inaczej czemuś to służy i w świecie stylizacji jest bardzo potrzebne. Dlaczego? Otóż dlatego że bez względu na to jaką masz sylwetkę, czy ważysz pięć kilogramów za mało czy dziesięć za dużo, zawsze możesz wyglądać dobrze i kobieco. Jak? Ubranie oprócz naturalnych funkcji grzewczych to nic innego jak konstrukcja, dzięki której zbudujesz nową formę. Nadbudujesz, odejmiesz, wydłużysz lub skrócisz swoją sylwetkę. Warunek jest tylko jeden. Zanim sięgniesz po wymarzoną sukienkę, powinnaś poznać typ swojej sylwetki. Ocenić jej atuty i nauczyć się kamuflować niedoskonałości. Bo uwierz mi, bez względu na typ figury, każda kobieta może wyglądać pięknie i uwodzicielsko. Wystarczy włożyć odpowiednie ubrania, a mankamenty urody zostaną zniwelowane a atuty staną się znacznie bardziej widoczne.

Wychodząc wam z pomocą, wraz z Galerią Bursztynową w Ostrołęce z którą współpracuję przy modowych projektach, stworzyliśmy cykl krótkich filmów poradnikowych.

Dobieram w nich zróżnicowane stylizacje do danej sylwetki. Uwzględniam wykonywany zawód oraz co bardzo ważne, osobowość uczestniczki programu. W kilku prostych krokach pokazuję po co sięgać a czego unikać. Jedyne co mnie ogranicza to nieubłagany czas „antenowy” oraz asortyment, który jest aktualnie dostępny w danym salonie odzieżowym.