Sylwetka WYSOKA

Wysoka kobieta wywołuje ogólną zazdrość u innych kobiet i jest obiektem westchnień niejednego mężczyzny. Jej obłędnie długie nogi są niepodważalnym atutem jej urody i jak żadna inna kobieta nie prezentuje na sobie tak dobrze niemalże każdej garderoby a już w szczególności kozaków z niebotycznie długą cholewką… ale ale, nie byłoby mnie tu, gdyby nie to właśnie ale. Jak się jednak okazuje te niebiańsko długie nogi, niejednokrotnie są też powodem do stylistycznych kompromisów oraz zakupowych wyrzeczeń.

Wanda, przepiękna pani kierownik regionalna, jednej z lepiej znanych odzieżowych marek. Z racji zawodu z modą zawsze była blisko a jej stylizacje już bez mojej pomocy, były odważne i ciekawe. Co zatem stanowi kłopot dla którego spotkałyśmy się w kolejnym odcinku modowych porad? Okazuje się, że właśnie wzrost! Czyli sytuacja, kiedy atut sylwetki przy nieodpowiednim doborze krojów, przeradza się w niemały kłopot.

Podobnie jak przy sylwetkach niskich ( mówię tu o sobie, więc uwierzcie mi, że kłopot ten przerabiałam nie raz) sylwetka wysoka ma nie lada problem ze znalezieniem ubrań odpowiednio i proporcjonalnie do niej skrojonych. Wysokość talii w sukience, odpowiednio wszyty rękaw marynarki, długość rękawów w koszulach czy nogawek w spodniach to tylko kilka przykładów, które często sprawiają, że kupujemy źle a co za tym idzie, krzywdzimy swoją sylwetkę! A nawet nienaganną skrzywdzić się da. Ponieważ Wanda na pierwszy rzut oka wydała mi się silną kobietą o duszy delikatnej romantyczki, stylizacji dla niej szukałam w Salonie Taranko, gdzie pazur i klasyka idzie w parze z jakością. Dokładnie taka wydała m się nasza kolejna uczestniczka Wanda.